Koty to zwierzęta, dla których częsty ruch jest bardzo ważny. Ich codziennymi praktykami jest bieganie, skakanie, zabawa czy skradanie się. Warto zainwestować w zabawki dla kotów, ponieważ urozmaicają one życie zwierzaka, dbają i rozwijają jego zmysły, a jednocześnie o kondycję, co jest ważne szczególnie wśród kotów niewychodzących. Zabawki zajmują kota i zapobiegają nudzie nawet wtedy, kiedy właściciel nie ma czasu na wspólną zabawę.

Rodzaje kocich zabawek

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rodzajów kocich zabawek i każdy koci właściciel jest w stanie dobrać coś pod względem funkcji, wielkości i finansów. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zabawka jest wykonana, pod względem bezpieczeństwa i higieny, a także czy rozmiar będzie odpowiedni dla wielkości posiadanego kota.

Najpopularniejsze zabawki dla kotów to:

  • zabawki z kocimiętką i walerianą, które pobudzą do zabawy;
  • tunele dla miłośników zabaw w chowanego;
  • wędki, dzięki którym zaspokojony będzie naturalny instynkt kota;
  • światełka oraz lasery dla kotów, które lubią polować na poruszające cele;
  • gadżety interaktywne zachęcające do zabawy i zwiększające kocią ciekawość;
  • myszki i piłki, które szeleszcząc wzbudzają w kocie zainteresowanie.

Zabawki z walerianą oraz kocimiętką

Kocimiętka stymuluje koty do zabaw, a waleriana przyciąga ich uwagę. Zabawki wypełnione kocimiętką są uwielbiane przez zdecydowaną większość futrzaków, ponieważ pobudzają je do zabawy. Właściwości tych ziół aktywizują koty do zabawy, a zabawki z nimi są dostępne w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.