Koty wbrew pozorom to naprawdę są bardzo delikatne zwierzaki. W zasadzie to zwierzęta, która są bardzo osowiałe, ale z natury kochające zabawy i odkrywanie świata – mają to we krwi. Koty często widujemy w pozycji leżącej w dziwnych miejscach. Najczęściej zachowanie kota sugeruje o chorobie kota ale i nie tylko. Może to być po prostu naturalne lenistwo na które my pozwalamy bo nie mamy czasu na zabawy z kotem.

Kot lubi się lenić i wylegiwać

Wylegiwanie kota mogło by trwać w nieskończoność  Żeby kot nie był leniwy musimy zorganizować mu czas najlepiej zabawą. Świetne zabawy dla kota i właściciela.

Zabawy, które lubi kot

Jakie zabawy są idealne dla leniwego kota:

  • Piłeczki, kulki z papieru – koty lubią biegać za piłka, chwytać.
  • Piórko  – świetna zabawa piórko na kijku i sznureczku.
  • Drapak – możemy wykonać samemu lub kupić.
  • Zwykły sznurek – możesz wywijać nim a kot będzie za nim biegał.

Jak zachęcić kota do aktywności ruchowej?

Aportowanie może się wydawać zabawą dla psa, ale w rzeczywistości kociaki też lubią tą zabawę. Tą zabawą zmusimy kota do aktywności. Warto dodać, że chowanie różnych przedmiotów również skłoni kota do ruchu lub po prostu do wstania. Możesz również wyjść z kotem na spacer, a sam spacer to czynność, którą wykonuje nie tylko pies. Koty śpią jak nie mają co robić, dlatego zadbaj o jego czas. Zabawa czyni cuda, pobudza kota do aktywności fizycznej i zadba o jego sylwetkę. Jeśli więc chcemy mieć zdrowego zwierzaka i cieszyć się jego pogodą ducha, to warto zadbać o jego ruch i odpowiednią ilość aktywności fizycznej.