Psy są ciekawskimi zwierzętami i z natury są mięsożercami. Przy nadarzającej się okazji zjedzą większość rzeczy! Jeśli Twój pies zje coś toksycznego lub potencjalnie szkodliwego, powinieneś jak najszybciej udać się do kliniki weterynaryjnej.

Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym bardziej udany będzie jego wynik, jeśli chodzi o leczenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że różne artykuły spożywcze są faktycznie szkodliwe dla naszych psich towarzyszy.

Uważaj na te produkty dla psów

Czekolada zawiera bardzo toksyczną substancję o nazwie metyloksantyny, które są stymulantami mogącymi zatrzymać proces metaboliczny psa. Nawet niewielka ilość czekolady, zwłaszcza ciemnej, może spowodować biegunkę i wymioty. Duża ilość może spowodować drgawki, nieregularną pracę serca, a nawet śmierć.

Trzymaj cebulę i czosnek – sproszkowane, surowe, gotowane lub suszone – z dala od psa. Mogą one zabić ich czerwone krwinki, powodując anemię. Toksyczność czekolady jest jedną z najczęstszych przyczyn zatruć zwierząt domowych. Czekolada zawiera śmiertelny składnik zwany teobrominą – im ciemniejsza czekolada, tym więcej zawiera teobrominy. Czekolada zawiera również kofeinę, a niektóre czekolady bez cukru mogą mieć ksylitol, który jest toksyczny dla psów. Psy i koty po prostu nie potrafią metabolizować czekolady tak dobrze jak ludzie. W przypadku spożycia niewielkich ilości, kokos i produkty na bazie kokosa nie są w stanie wyrządzić poważnych szkód Twojemu zwierzęciu.

Miąższ i mleko świeżych orzechów kokosowych zawierają oleje, które mogą powodować rozstrój żołądka, luźne stolce lub biegunkę. Z tego powodu zachęcamy do zachowania ostrożności przy podawaniu tych pokarmów swoim zwierzętom. Woda kokosowa ma wysoką zawartość potasu i nie powinna być podawana Twojemu zwierzęciu.

Tutaj znajdziesz artykuł o tym czy sucha karma jet dobrym rozwiązaniem dla psów.