Wybranie pełnowartościowej karmy dla papugi bywa sporym wyzwaniem dla opiekuna. Te piękne zwierzaki są coraz chętniej wybierane przez wiele osób. Istnieje wiele odmian papug, które nadają się do trzymania w domowym zaciszu. Nie możemy zapominać o odpowiednim pokarmie dla papug, który musi dawać zwierzakom cenne składniki odżywcze. Zakup karmy nie może być dziełem przypadku. O czym warto pamiętać? Jaki pokarm dla papug wybrać? Gdzie znajdziemy bogaty asortyment?

Pokarm dla papug

Jeszcze przed decyzją o posiadaniu papugi, warto zaplanować dietę ptaka i dowiedzieć się, jakie karmy spełnią oczekiwania pupila. Jakość pokarmu i prawidłowe żywienia ma wpływ na długość życia papugi i jej samopoczucie. Pamiętajmy o tym, że źle dobrana karma z pewnością odbije się na zdrowiu zwierzaka. Rodzaj karmy należy dobrać do gatunku, z którego pochodzi papuga. Dany gatunek ma określone nawyki żywieniowe, które są wskazówką dla opiekuna co do preferencji papugi.

W diecie papugi zazwyczaj spotykamy ziarna i części roślin. Niektóre papugi wolą orzechy i nasiona, a inne chętnie stawiają na owoce i warzywa. Co ciekawe, papugi wolno żyjące żywią się kwiatami, młodymi pędami i pąkami roślin. Pokarmem dla takich zwierzaków są pyłki kwiatów i nektar. Źródłem białka dla niektórych odmian są larwy owadów. Opiekun papugi musi postawić na dobrą jakościowo karmę, jaką znajdziemy na stronie https://lugers.pl/pol_m_Ptaki_Karmy-dla-ptakow_Papugi-418.html.

Karma dla papugi – szeroki wybór

W domowych warunkach papugi zazwyczaj karmione są  gotową karmą, która posiada w składzie różnorodne ziarna. W sklepie online znajdziemy bogatą ofertę, która jest dostosowana do potrzeb konkretnego gatunku ptaków. Pokarm dla papugi można dobrać także pod względem wielkości zwierzaka. Rozróżniamy karmy dla papug dużych, średnich i małych. Ten podział opiera się na podobieństwie gatunków. Przykładowo małe papugi mają inne potrzeby żywieniowe, niż papugi duże. Postawmy na cenne mieszanki, przygotowane dla ptaków z tego samego zakątka ziemi. Mieszanka zawiera składniki podobne do tych, którymi karmią się papugi żyjące na wolności. Nie od dziś wiadomo, że pokarm dla papug ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia pupila i zachowania zdrowia.

Jak wybrać karmę dla papugi? Jeśli nie wiemy, jakie rozwiązanie jest dobre, skorzystajmy z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Zakupu łatwo dokonamy bez konieczności wychodzenia z domu. Istnieje wiele niezawodnych propozycji, które spełnią oczekiwania naszej ukochanej papugi.