Koty uwielbiają leniuchować i spać.Śpią w każdej pozycji i w każdych warunkach, gdzie się tylko da. To jest główna aktywność kota tylko sen nic innego nie robi. Jak wiemy sen jest ważny dla ludzi jak i zwierząt. Sen jest niezbędny do życia każdego organizmu. Daje każdemu sporo energii.

Ile kot śpi?

Jak długo śpi kot – mamy wrażenie, że tylko śpi i śpi. Jednak czy na pewno tak jest? Kot śpi tyle ile potrzebuje a śpi znacznie dużo. Długość i ilość snu również zależy od wieku czy stanu zdrowia oraz trybu życia zwierzaka.

Jak wygląda sen u małego kota?

Mały kot śpi średnio ok 20 godzin na dobę. Przez ten długi sen prawidłowo się rozwija. Dlatego opiekun kota powinien zadbać o to, żeby kot spał przez odpowiedni długi czas. Pomoże to mu się dobrze rozwijać.

Sen dorosłego kota?

Duży kot potrzebuje trochę mniej snu niż kocięta. Kot dorosły śpi ok 12-16 godzin na dobę. Ilość snu wpływa na jego nastrój.

Jak wygląda sen u kota starszego?

Kot senior bardzo jest podobny do kociaka z ilością snu. Przesypia nawet ponad 20 godzin na dobę. W takim wieku seniora sen jest bardzo ważny, ponieważ ich organizm się wolniej regeneruje, z wiekiem będzie spał jeszcze więcej.

Dlaczego koty potrzebują tyle snu?

Koty przesypiają większość dnia jak i całą noc. Koty śpią fazami, drzemią w ciągu dnia jak i mają twardy sen. Te zwierzęta są drapieżnikami są aktywne po zmierzchu i nad ranem tak są już stworzone. Małe kotki właśnie w trakcie snu pozyskują energię i rosną i dlatego potrzebują tylu godzin snu. Sen o kocia natura to je uszczęśliwia.