AB w rankingu „Europa 500 – największe firmy Europy Środkowo – Wschodniej”

W rankingu „Europa 500 – największe firmy Europy Środkowo – Wschodniej” branych po uwagę jest ponad 800 przedsiębiorstw z 19 krajów (uszeregowanych wg wielkości przychodów w 2015 roku). Grupa AB zajęła 99. Miejsce w rankingu i tym samym awansowała o 24 pozycje w 10. Edycji zestawienia dziennika „Rzeczpospolita” i firmy Deloitte.

Dodatkowo Grupa AB została uwzględniona w w indeksie najlepszych firm, który tworzony jest w ramach rankingu „Europa 500”. Aby znaleźć się w Index of Success koniecznych jest spełnienie kilku warunków, miedzy innymi: duża skala prowadzonego biznesu (500 mln EUR przychodów), siedziba spółki musi być zlokalizowana w Europie Środkowej, spółka musi mieć przejrzystą strukturę właścicielską oraz publikować sprawozdania finansowe, firma musi też prowadzić działalność w co najmniej trzech krajach oraz cieszyć się dobrą reputacją.
Dodatkowo brane są również pod uwagę działnia prowadzone prze spółkę w ramach zrównoważonego rozwoju.

Grupa AB w okresie 2015 roku zanotowała przychód wynoszący ponad 1,6 mld EUR przychodów (7,1 mld PLN).


Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl